Novinky v prostoru

  • Pozvánka na 14. Fórum zdraví 07.02.2011 - Dovolujeme si pozvat všechny pedagogické pracovníky mateřských, základních i středních škol  na 14. Fórum výchovy ke zdraví pořádané pod záštitou kanceláře Světové zdravotnické organizace v ČR, ministra školství, mládeže a tělovýchovy ČR, Mgr. Josefa Dobeše a náměstka ministra zdravotnictví pro ochranu a podporu veřejného zdraví a hlavního hygienika ... více »
  • Úspěšné zakončení dvouletého česko-německého ... 04.02.2011 - Po dvou letech úspěšně končí projekt německé organizace Christlich-Soziales Bildungswerk Sachsen e. V. a jejího českého partnera Venkovského prostoru o.p.s. Výsledkem projektu „Životní prostředí dělá školu – Žákovská environmentální s.r.o.“, který byl financován v rámci Cíle 3, bylo založení šesti žákovských firem na české a saské straně Krušnohoří, ... více »
  • Satelitní technika v ekovýchovné praxi 28.01.2011 - Pro všechny lektory a koordinátory ekologické výchovy, kteří se nemohli zúčastnit listopadového semináře a měli by zájem se dozvědět více o technologii GPS, využití geocachingu a ekolrallye v ekologické výchově, se bude v úterý 8. února 2011 v Rübenau konat jednodenní workshop. Na tento seminář pak bude dne 19. dubna navazovat praktický den na hřebeni Krušných ... více »
  • Závěrečné setkání 25.01.2011 - Pomalu se blíží ukončení našeho projektu. Abychom mohli zhodnotit všechny své úspěchy a dát prostor žákovským firmám k jejich prezentaci a hlavně vyznamenat tu nejlepší, sejdeme se v rámci závěrečného setkání projektu "Životní prostředí dělá školu - Žákovská environmentální s.r.o." 2. února 2011 na škole Evangelische Schulgemeinschaft Erzgebirge v Annaberg-Buchholz. Těšíme ... více »
  • Ekologická pedagogika 2011 17.01.2011 - Se začátkem nového roku 2011 vám všem přejeme hodně zdraví, štěstí a prostoru pro realizaci vašich plánů a nápadů. Současně vám také přinášíme nové informace o kursech připravovaných na letošní rok pro lektory ekologické výchovy Saskou zemskou nadací pro přírodu a životní prostředí. Nabídka bezplatné účasti na přeshraničních seminářích, zabývajících ... více »
  • S GPS na ekorallye S GPS na ekorallye23.11.2010 - Saské sdružení Natura Miriquidica e.V. hostilo v pátek 19.11.2010 v rámci projektu "Nové cesty pro ekologickou výchovu" v prostorách staré školy v Rübenau workshop o využití GPS v ekologické výchově.Němečtí a čeští účastníci semináře se seznámili nejen s technickými základy GPS, ale hlavně ... více »
  • Žáci odborných škol a učni z Čech využili ... 19.11.2010 - Žáci odborných škol a učni z Polska a Čech využívají vysoce kvalitní vzdělávací zdroje saských školicích středisek (19.11.2010) Od roku 2000 podporuje CSB praktické vzdělávání českých a polských žáků a učňů v oborech zahradnictví a zemědělství. V tomto roce se po úspěšném schválení žádostí podívá do Saska na Mezinárodní odborné praxe celkem ... více »
  • TNU zve na regionální konferenci 15.11.2010 - Regionální konference pro poskytovatele ekologické výchovy nejen v oblasti Krušnohoří - Litvínov se bude konat ve čtvrtek 2. prosince na saské straně Krušných hor v obci Marienburg. Dozvíte se zde více o projektu Nové cesty ekologické výchovy v Sasku a Čechách (TNU), představí se vám kontaktní kanceláře a bude dán prostor projektu "Hornický region Krušnohoří", ... více »
  • Využití GPS v ekologické výchově 09.11.2010 - Zveme vás na seminář o možnostech využití satelitní techniky při organizaci ekologických rallye, který proběhne v pátek 19.11.2010 v obci Rübenau. Seminář je určen organizacím i jednotlivcům, kteří chtějí zkvalitnit své služby poskytované v oblasti ekologické výchovy, bude tlumočen do českého jazyka a účast na něm je bezplatná. Akce se koná v rámci přeshraničního ... více »
  • Seminář na zkvalitnění managementu v organizacích ... 09.11.2010 - Dovolujeme si vás informovat o chystaném semináři, jehož  tématem je Management v organizacích ekologické výchovy. Obsah semináře bude rozdělen do dvou částí. Rádi bychom vás pozvali na jeho první část, která proběhne ve dnech 15.-16.11. 2010 v saském Zethau a která se bude věnovat kritériím příkladné ekovýchovné práce a evaluaci efektivnosti vzdělávací ... více »