Extenzivní sad a jak si jej vychutnat - 26.1.2018

AKCE JE POSUNUTA NA NOVÝ TERMÍN 26.1.2018.

Srdečně rádi bychom pozvali Vás, kdo se zajímáte o zachování biodiverzity, o ovocné sady a využití jejich plodů, nebo jen rádi ochutnáváte dobroty z přírody, na zajímavou a zábavnou přednášku s ochutnávkou.

Extenzivní sady jsou jedním z důležitých biotopů a také prvkem, který po staletí utvářel naši krajinu a byl pro naše předky zdrojem potravy. Bohužel dnes staré ovocné sady, aleje i ovocné solitéry z krajiny postupně mizí a ovoce samotné je využíváno jen zřídka. Je to škoda zejména proto, že existuje mnoho lahodných způsobů, jak si své vlastní ovoce užít.

Akce se bude konat dne 26. ledna 2018 od 15:00 hodin v KultiVARu v Liberci. Budeme si nejen povídat o flóře a fauně v extenzivních sadech, o starých i nových ovocných odrůdách a možnostech využití jejich ovoce, ale také ochutnávat různé odrůdy jablek, sušené ovoce, ovocné šťávy přírodní, fermentované i pálené. 

Prosíme Vás o zaslání Vašich údajů pro přihlášení na adresu: friolova@venkovskyprostor.cz do pátku 19.1.2018,  abychom mohli zajistit vše potřebné v dostatečném množství.

 Podrobnosti naleznete v přiložené pozvánce.

 

EU - SN - CZ
« Zpět na novinky06.12.2017,