Novinky v prostoru

  • Výprava za tajemstvím sadu na Vyskři 07.10.2019 - Minulý pátek 4. října jsme podnikli malou výpravu do sadu pod kapličkou na Vyskři, abychom se společně s dětmi a  včelkou Apolenkou podívali, jak se daří stromkům vysazeným v loňském roce a jaké další obyvatele v sadu najdeme. Nejdříve jsme si však pěkně v teple zahráli hry na semínka, poznávali, ... více »
  • Pozvánka na den seniorů 3.9.19 23.08.2019 - Vážení senioři, srdečně Vás zveme na mezinárodní setkání, které se letos bude konat dne 3. září v Pěnčíně u Turnova.  Rádi bychom s Vámi sdíleli téma starých odrůd ovocných stromů a sadů. Dopoledne bude věnovano Vašim příspěvkům a představení tématu, odpoledne nás čekají exkurze ... více »
  • 27.-29.9. Pomologické dny v Bad Muskau 09.08.2019 - Rádi bychom pozvali Vás, kdo se zajímáte o pomologii, na odborné setkání, které se koná v termínu 27. – 29. září 2019 v Bad Muskau (Mužakow). Letošním tématem budou plané a vzácné druhy ovoce. Můžete se těšit na setkání s pomology z Čech, Polska, Německa a Rakouska, odborné přednášky, ... více »
  • 30.8. Seminář určování odrůd ovoce 14.05.2019 - Seminář se bude konat ve dvou oddělených termínech v Eubabrunn a je určen všem, kdo chtějí získat nové, nebo si osvěžit a prohloubit stávající znalosti v určování starých ovocných odrůd.   První část se koná 30. srpna 2019. Na ni bude navazovat podzimní část, kterou je možné pojmout jako ... více »
  • 21.10. Seminář pro pokročilé - určování ... 13.05.2019 - V pondělí 21. října se v St. Marienthal bude konat seminář určování pro pokročilé. Je určen především těm, kdo v loňském roce získali základní znalosti o určování starých odrůd ovoce, nebo všem, kteří chtějí upevnit své základní znalosti získané jinde. Krátce se vrátíme k základům ... více »
  • Výsledky mapování odrůd ovoce v Libereckém ... 03.04.2019 - Rok 2018 připravil bohatou úrodu a mohli jsme tak dokončit mapování ovocných odrůd, které jsme započali v roce 2017. Mapování bylo zaměřené na ovocné stromy ve volné krajině, ale také v sadech a zahradách v oblastech kolem Vyskře a Cvikova. Výsledkem je zpracovaná analýza a doporučení pro výsadbu ... více »
  • Nadějní sadaři z Rumburku a Ebersbachu 02.04.2019 - Jak rozmanité je ovoce koupené z obchodů a to, které nám roste na zahrádkách, poznávali žáci ze základní školy v Rumburku společně se skupinou dětí z Ebersbachu. 19. a 26. března proběhly na ZŠ Pastelka projektové dny zaměřené na staré druhy ovocných odrůd a jejich přínos pro zachování rozmanitosti ... více »
  • Rozloučení s projektem GEMINI 31.03.2019 - Vážení, dovolte mi touto cestou poděkovat za zdárný průběh projektu "GEMINI - Společná iniciativa pro česko-německý trh práce pomocí přeshraniční profesní orientace". Děkuji za Váš zájem a aktivní zapojení, díky němuž došlo k naplnění projektových cílů a projekt měl smysl. V příloze naleznete poslední tiskovou zprávu. Za realizační tým partnera ... více »
  • 15.-16.3. Regionální marketing starých odrůd ... 20.02.2019 - "Zachování starých ovocných odrůd díky vývoji jedinečných produktů pro regionální trh" je tématem setkání, které se bude konat od 15. do 16. března 2019 v Mezinárodním setkávacím centru St. Marienthal v Ostritz.  Budou se zde představovat jednak regiony, kde se pěstují a společně propagují ... více »
  • Pozvánka na závěrečné setkání v rámci ... 18.02.2019 - Vážení, dovolte mi Vás pozvat na závěrečné setkání v rámci projektu GEMINI – Společná iniciativa pro česko-německý trh práce pomocí přeshraniční profesní orientace, které se uskuteční 12.3.2019 v IBZ St. Mariethalu v Ostritz! Doprava zajištěna. V příloze naleznete kompletní pozvánku na akci. Těšíme se na Vaši účast! Tým projektu GEMINI více »