Novinky v prostoru

  • 2. vydání žákovského časopisu 03.07.2017 - V příloze Vám přinášíme již 2. vydání žákovského časopisu GEMINI. více »
  • Seminář pro žáky - Hejnice 26.06.2017 - Ve dnech 12. - 14. 6. 2017 se v MCDO v Hejnicích uskutečnilo další setkání studentů 2 středních škol a to Obchodní akademie z Liberce a Gymnazia z Herrnhutu. Studenti zažili velmi zajímavý program, v prvním dnu, který byl ve znamení seznámení se s druhou stranou je 2 zkušené lektorky provedly světem jazykových animací. Večerní program pak obohatili sami studenti, ... více »
  • Setkání experní skupiny Gemini 12.06.2017 - Mezinárodní centrum vzdělávání St. Marienthal bylo dne 7. června 2017 místem setkání českých a německých odborníků, kteří se zajímají o téma přeshraniční profesní orientace. Setkání se zúčastnili např. zástupci vzdělávacích institucí, Úřadu práce a Průmyslové obchodní komory, aby se vzájemně informovali o aktuální situaci a možnostech v oblasti ... více »
  • Studenti středních škol se vzdělávali ... 05.04.2017 - Seminář zaměřený na profesní uplatnění žáků středních škol proběhl v prvních jarních dnech v Hejnicích. Setkali se zde studenti ze střední průmyslové školy textilní v Liberci a odborné školy v Plauen. Náplní třídenního semináře byly workshopy na rozpoznávání jejich profesních předpokladů ... více »
  • 1. vydání žákovského časopisu 03.04.2017 - V příloze Vám přinášíme 1. vydání žákovského časopisu GEMINI více »
  • Kurz roubování IBZ St. Marienthal 23.03.2017 - V mnohých zahradách a sadech stojí leckdy prastaré vysokokmeny ovocných stromů, které neúnavně plodí. Patří prostě obrazu krajiny a často se nad nimi zamyslíme teprve tehdy, když z důvodu stáří nebo také z nedostatku péče zkolabují. Jak ale můžeme naši milou odrůdu zachovat? A navíc, když ani nevíme, jak se jmenuje? Jednou z možností je strom omladit, aby ... více »
  • Další kurz řezu ovocných stromů 07.03.2017 - Vzhledem k velkému zájmu jsme se rozhodli ještě před začátkem vegetačního období uspořádat druhý kurz kurz řezu ovocných stromů v rámci projektu "Zachování starých saských a českých ovocných odrůd pomocí nových koncepcí". Tentokrát proběhne na českém území 24. 3. 2017 a to ve Frýdlantě. Hlavním lektorem bude osoba nejpovolanější, Doc. Ing. Josef ... více »
  • Pozvánka na 2. workshop pro pedagogy 24.02.2017 - Vážení pedagogové, dovolujeme si Vás pozvat na druhý seminář na téma přeshraniční profesní orientace, který se bude konat ve dnech 27. - 28. 3., tentokrát v Mezinárodním centru setkání St. Marienthal v Ostritz. Detaily ohledně programu a způsobu přihlášení naleznete v příloze. více »
  • Kurz řezu ovocných stromů 21.02.2017 - Rádi bych Vás pozvali na první kurz řezu ovocných stromů v rámci projektu "Zachování starých saských a českých ovocných odrůd pomocí nových koncepcí", který pořádá dne 3. 3. 2017 v německém Hainewalde Saská nadace Příroda a životní prostředí. Účast je bezplatná. Simultánní tlumočení je zajištěno. Více informací naleznete v přiložené přihlášce.   více »
  • 2. setkání expertní skupiny 15. 12. 2016 15.12.2016 - V předvánočním čase se uskutečnilo 2. setkání expertní skupiny. Expertní tým se sešel opravdu v hojném počtu. Kateřina Tandlerová, manažerka projektu, shrnula aktivity, které se doposud v projektu odehrály. Zástupci partnera projektu Venkovský prostor o.p.s. shrnuli říjnovou zahajovací konferenci ... více »