Novinky v prostoru

  • Žákovský časopis 3. vydání 02.10.2017 - V příloze Vám přinášíme 3. vydání žákovského časopisu, který je vždy vydáván za jednotlivé qvartály. více »
  • Za jablky do Seifhennersdorfu 30.09.2017 - Druhý projektový den na téma starých ovocných odrůd se konal dne 27.9. na Oberschule v Seifhennersdorfu, kam přijeli žáci z ZŠ a MŠ Tadeáše Haenkeho Chřibská. Společně tak strávili den poznáváním odrůd jabloní ve starém sadu, který jim pro tyto účely poskytnul ochotný místní sadař. Další ... více »
  • Za jablky do Ostritz 21.09.2017 - První projektový den se školami na téma starých ovocných odrůd se uskutečnil dne 14.9. Žáci ze ZŠ Lidická z Hrádku nad Nisou přijeli navšítvit žáky ze Schkola Ostritz, aby se společně zabývali zkoumáním ovoce. Porovnávali vlastnosti donesených druhů jablek a hrušek ze zahrad i zakoupených v ... více »
  • Určování starých ovocných odrůd v obcích 17.08.2017 - Do konce letošního roku bude v našem regionu probíhat určování starých odrůd ovocných stromů. Zvláště se zaměřujeme na oblast kolem obcí Cvikov a Vyskeř. Pokud máte zájem o určení odrůdy ovocného stromu, který je na Vaší zahradě, popřípadě víte o nějakém zajímavém stromě, prosím obracejte ... více »
  • 2. vydání žákovského časopisu 03.07.2017 - V příloze Vám přinášíme již 2. vydání žákovského časopisu GEMINI. více »
  • Seminář pro žáky - Hejnice 26.06.2017 - Ve dnech 12. - 14. 6. 2017 se v MCDO v Hejnicích uskutečnilo další setkání studentů 2 středních škol a to Obchodní akademie z Liberce a Gymnazia z Herrnhutu. Studenti zažili velmi zajímavý program, v prvním dnu, který byl ve znamení seznámení se s druhou stranou je 2 zkušené lektorky provedly světem jazykových animací. Večerní program pak obohatili sami studenti, ... více »
  • Setkání experní skupiny Gemini 12.06.2017 - Mezinárodní centrum vzdělávání St. Marienthal bylo dne 7. června 2017 místem setkání českých a německých odborníků, kteří se zajímají o téma přeshraniční profesní orientace. Setkání se zúčastnili např. zástupci vzdělávacích institucí, Úřadu práce a Průmyslové obchodní komory, aby se vzájemně informovali o aktuální situaci a možnostech v oblasti ... více »
  • Studenti středních škol se vzdělávali ... 05.04.2017 - Seminář zaměřený na profesní uplatnění žáků středních škol proběhl v prvních jarních dnech v Hejnicích. Setkali se zde studenti ze střední průmyslové školy textilní v Liberci a odborné školy v Plauen. Náplní třídenního semináře byly workshopy na rozpoznávání jejich profesních předpokladů ... více »
  • 1. vydání žákovského časopisu 03.04.2017 - V příloze Vám přinášíme 1. vydání žákovského časopisu GEMINI více »
  • Kurz roubování IBZ St. Marienthal 23.03.2017 - V mnohých zahradách a sadech stojí leckdy prastaré vysokokmeny ovocných stromů, které neúnavně plodí. Patří prostě obrazu krajiny a často se nad nimi zamyslíme teprve tehdy, když z důvodu stáří nebo také z nedostatku péče zkolabují. Jak ale můžeme naši milou odrůdu zachovat? A navíc, když ani nevíme, jak se jmenuje? Jednou z možností je strom omladit, aby ... více »