Novinky v prostoru

  • Konference k přeshraniční profesní orientaci 27.09.2016 - Dovolujeme si Vás pozvat na konferenci k přeshraniční profesní orientaci v rámci projektu GEMINI, která nabízí velké množství zajímavých přednášek k důležitému tématu v česko-saském příhraničí. Vystoupí zástupci zásadních českých i saských institucí, středních škol i firem, které mají ... více »
  • Workshopy pro seniory ukončeny Hrádek nad Nisou21.09.2016 - Září, jako druhý měsíc letošního roku, bylo věnováno další miniserii workshopů pro seniory z česko-saské části Euroregionu Nisa. Opět se jednalo o akce pořádané ve spolupráci společnosti Venkovský prostor a Křesťansko-sociálního vzdělávacího institutu Sasko-Miltitz v rámci přeshraničního ... více »
  • Newsletter Safety Tunes 02/2016 17.08.2016 - V rámci 2. newsletteru projektu Safety TUNES vám nabízíme prvotní informace o inovativních aktivitách pro zvýšení bezpečnosti silničního provozu, které aktuálně probíhají v rámci evropského projektu “European Road Safety Tunes”. Projekt je spolufinancován Evropskou komisí (DG-MOVE) a prioritně zaměřen na žáky středních odborných učilišť a věkovou skupinu ... více »
  • První seniorské workshopy Wittichenau28.07.2016 - Včerejší den v Novém Boru ukončil první serii workshopů pro seniory, které pořádá společnost Venkovský prostor ve spolupráci s CSB Miltitz v rámci projektu Senioři v síti. Ve dnech 13. a 27. července 2016 se uskutečnili návštěvy seniorů z Nového Boru ve Wittichenau a opačně. Během nich měli účastníci ... více »
  • Mezinárodní den seniorů 2016 01.07.2016 - Dne 28. června 2016 se v Libereckém MCU Koloseum uskutečnil Mezinárodní den seniorů 2016. Toto setkání bylo financováno z Fondu malých projektů v rámci projektu Senioři v síti, ve spolupráci společnosti Venkovský prostore o.p.s. a partnera projektu Christlich-Soziales Bildungswerk Sachsen e. V. Součástí ... více »
  • 1. zasedání expertní skupiny GEMINI 16.06.2016 - V rámci projektu Gemini - Společná iniciativa pro česko-německý trh práce pomocí přeshranční profesní orientace proběhlo první setkání expertní skupiny zaměřené na prvotní seznámení a prodiskutování aktuálních témat deficitů ve vymezené oblasti. Akce proběhla na půdě saského kooperačního ... více »
  • Přesun termínu konference v Rubenau 19.04.2016 - Vážení lektoři, odborní či pedagogičtí pracovníci z oblasti ekologické výchovy. Oznamujeme tímto z organizačních důvodů změnu termínu regionální konference Trinacionální Sítě Ekologické výchovy (TNU) regionu Krušnohoří - Litvínov!! Název: Znečištění ovzduší na hřebenech Krušných hor - opakuje se historie?Nový termín: 11. listopadu 2016, 10:00 - 15:00 ... více »
  • Znečištění ovzduší na hřebenech Krušných ... 08.04.2016 - Zveme všechny aktéry ekologické výchovy v Krušnohoří na německé i české straně na regionální konferenci Trinacionální Sítě Ekologické výchovy (TNU) regionu Krušnohoří - Litvíno: Název: Znečištění ovzduší na hřebenech Krušných hor – opakuje se historie? Termín: pátek 22. dubna 2016, 10:00 - 15:00 hod. Místo konání: Rübenau „Haus der Kammbegegnungen" ... více »
  • Zahájení projektu GEMINI 02.04.2016 - Od včerejšího dne společnosti Venkovský prostor o.p.s. ve spolupráci s lead-partnerem Centrum vzdělanosti Libereckého kraje a saským kooperačním partnerem Internationales Begegnungszentrum St. Marienthal oficiálně zahájila realizaci projektu GEMINI - Společná iniciativa pro německo-český trh práce prostřednictvím ... více »
  • 16 milionů eur pro přeshraniční projekty 25.03.2016 - První projekty pro nové dotační období programu přeshraniční spolupráce SN-CZ 2014-2020 byly schváleny a Venkovský prostor o.p.s. může hrdě oznámit, že je kooperačním partnerem jednoho z nich. Saské státní ministerstvo životního prostředí a zemědělství2. Monitorovací výbor Česká republika - SaskoSchváleno 15 projektů v rámci programu Česká republika - ... více »