Novinky v prostoru

  • Výstava FasciNatur na Grabštejně 31.08.2012 - Rádi bychom Vás srdečně pozvali na interaktivní výstavu o ekologii, zajímavých přírodních lokalitách a jejich obyvatelích, kvetoucích zahradách a parcích, ... zkrátka o té fascinující přírodě, která nás obklopuje. Putovní výstava je zapůjčena z Německa, byla přeložena do češtiny a je umístěna ... více »
  • Velká výtvarná soutěž Úvodní foto08.07.2012 - Rádi bychom oznámili všem mateřským a základním školám, že byl vyhlášen další ročník Velké výtvarné soutěže pro děti pořadaný naším německým partnerm "Saské zemské kuratorium Venkovský prostor". Téma pro tvorbu výtvarných děl pro letošní rok zní "A tady jsem doma". Více informací ... více »
  • 26.6. Regionální konference Reichenbach 15.06.2012 - Novou formou ekologické výchovy v Sasku je vzdělávací činnost s dětmi a mládeží v rámci areálu malých zahrad, které bychom rádi představili také dalším lektorům ekologické výchovy. Přijměte prosím tedy pozvánku od Zemského svazu německého mládežnického sdružení Schreberjugend Sasko na přeshraniční ... více »
  • 27.6. Závěrečné setkání projektu DV 08.06.2012 - Srdečně zveme všechny pedagogy Libereckého kraje na závěrečné setkání k ukončení projektu "Inovace výuky na příkladu Dopravní výchovy", které se bude konat dne 27. června 2012 od 10:00 do cca 12:45 na Dětském dopravním hřišti v Liberci. V průběhu akce obdrží zástupce každé školy zdarma novou, ... více »
  • 21.-22.6. Sociální média pro EVVO - seminář 06.06.2012 - SEMINÁŘ SE PŘESOUVÁ NA POZDĚJŠÍ TERMÍN.   Jaké možnosti nabízejí sociální média lektorům ekologické výchovy při práci s veřejností a při zprostředkování vlastních vzdělávacích obsahů? Pokud Vás toto téma zajímá, pak přijměte pozvánku na seminář ve dnech 21.-22. 6. 2012 v Drážďanech, který se bude praktickým využitím nových médií v ekologické ... více »
  • 7.9. Zvuky přírody v Schellerhau - exkurze 04.06.2012 - Pro velký úspěch nabízíme ještě jednou možnost navštívit Botanickou zahradu v Schellerhau a nechat se inspirovat zvuky přírody, a to dne 7. září 2012. Botanická zahrada nabízí řadu zvukových objektů vyrobených z přírodnin a součástí exkurze bude také praktické vyzkoušení akustické ekologie, ... více »
  • 19.6. Voda má energii - školení 31.05.2012 - Rádi bychom pozvali všechny lektory EVVO, kteří pracují, nebo chtějí pracovat s dětmi od 3-6 let a také učitele a vychovatele z MŠ, které zajímá téma voda a energie, na školení dne 19. června 2012 k nově vznikajícímu modulu s názvem "Voda má energii". Školení proběhne v Ekologickém centru Drážďany ... více »
  • Představení přírodní infostanice 31.05.2012 - V rámci přeshraničního projektu „Nové cesty pro ekologickou výchovu v Sasku a Čechách" byly naším německým partnerem Christlich-Soziales Bildungswerk Sachsen e.V. (CSB) koncipovány vícejazyčné přírodní infostanice pro chráněná území. Jedna taková „čerpací" infostanice byla otevřena 20. dubna 2012 v budovaném návštěvnickém centru státního podniku Sachsenforst ... více »
  • Nowogrodziec hostil seniory 03.05.2012 - Přinášíme Vám fotografie z mezinárodního Dne seniorů, na kterém se dne 27.4.2012 setkalo přes čtyřicet účastníků z České Kamenice, Kamenického Šenova, Nového Boru a Hrádku nad Nisou se svými kolegy z Polska a Německa. Děkujeme organizátorům za milou vstřícnost, pohostinnost a příjemnou zábavu. Senioři ... více »
  • Úspěšné zakončení projektu Praxe 30.04.2012 - Dnešním dnem se uzavírá tříletý projekt s názvem Mezinárodní odborné praxe v oborech zemědělství a zahradnictví pro žáky odborných škol ze severních Čech v Sasku. Záměr projektu reaguje na současnou situaci ve vzdělávání žáků odborných učilišť v České republice v porovnání s úrovní ... více »