Novinky v prostoru

  • Učitelé jedou na zkušenou do Saska 12.04.2010 - Učitelé pojedou na zkušenou do Německa Učitelé ze čtyř severočeských středních odborných škol  a učilišť pojedou 13. dubna  na dvoudenní  exkurzi  do státních školících středisek v německých městech Pillnitz a Köllitsch. V těchto střediscích pak budou letos v září absolvovat čtrnáctidenní praxi jejich studenti.V rámci tříletého projektu „Mezinárodní ... více »
  • Snížen poplatek za Fórum výchovy ke zdraví ... 06.04.2010 - Jako spolupořádající organizace si Vás dovolujeme pozvat na již třináctý ročník Fóra výchovy ke zdraví konaného pod záštitou kanceláře Světové zdravotnické organizace v ČR, ministryně školství, mládeže a tělovýchovy ČR, PhDr. Miroslavy Kopicové a náměstka ministryně zdravotnictví pro ochranu a podporu veřejného zdraví a hlavního hygienika ČR MUDr. ... více »
  • 1. Česko-německá odborná exkurze 25.02.2010 - V rámci projektu "Životní prostředí dělá školu - Žákovská environmentální s.r.o." navštíví všechny zúčastněné školy na české i německé straně 30. dubna 2010 firmu Deutsche Solar AG ve Freibergu. Tato firma je jedním z nějvětších světových producentů mono a multikrystalických křemičitých plátků pro fotovoltaiku. Začátek exkurze: 10.00 hod více »
  • Odborná exkurze Střední školy zemědělské ... 25.02.2010 - Dne 15. dubna 2010 členové Žákovské firmy Arborea navštíví v rámci odborné exkurze Botanickou zahradu hlavního města Prahy. V rámci exkurze budou účastníci informováni o náležitostech založení a vedení jak Botanické zahrady tak i k ní patřící naučné stezce. Začátek exkurze: 10.30 hod více »
  • Pozvánka na Fórum výchovy ke zdraví 21.01.2010 - Dovolujeme si pozvat všechny pedagogické pracovníky mateřských, základních i středních škol na 13. Fórum výchovy ke zdraví pořádané pod záštitou kanceláře Světové zdravotnické organizace v ČR,ministryně školství, mládeže a tělovýchovy ČR, PhDr. Miroslavy Kopicovéa náměstka ministryně zdravotnictví pro ochranu a podporu veřejného zdraví a hlavního hygienika ... více »
  • Odborná exkurze - Ekoschool, s.r.o. 07.12.2009 - Žáci zakládají Žákovská environmentální s.r.o.Odborná exkurze v rámci projektu „Životní prostředí dělá školu - Žákovská environmentální s.r.o." se uskuteční 10. prosince 2009 v okolí Kadaně. Obecně prospěšná společnost Venkovský prostor připravila za finanční podpory Společenské iniciativy EU Cíl 3 první odbornou exkurzi pro žákovskou firmu na české ... více »
  • Pozvánka na workshop o regionálních produktech 30.10.2009 - Saské zemské kuratorium Venkovský prostor e.V. (SLK) a Europe Direct východní Sasko Vás srdečně zvou dne 16. listopadu 2009, na mezinárodní workshop „Čas pro regionální produkty" Téma workshopu: „Uplatnění zemědělských produktů na regionálním trhu" ve společnosti Lausitzer Hügelland Agrar AG, s následnou prohlídkou v Oberlichtenau. Program workshopu: 10:00 hodin Uvítání - ... více »
  • První Newsletter pro Žákovskou enviromentální 19.10.2009 - V rámci projektu Žákovská enviromentální s.r.o. byl zveřejněn první newsletter vydaný dne 22.9.2009. Naleznete ho v dokumentech ke stažení na stránkách projektu. více »
  • Nový projekt naší společnosti 15.10.2009 - Naše společnosti zahájila 1.10.2009 realizaci nového projektu financovaného z prostřeků Operačního fondu Vzdělávaní pro konkurenceschopnost. Jedná se o projekt Inovace výuky na základě Dopravní Výchovy. Tento projekt bude ukončen až v polovině roku 2012. Více informací naleznete v pravém menu pod tlačítkem s názvem projektu a na připravovaných stránkách projektu. více »
  • Ekologický tábor pro mládež skončil 22.09.2009 - 10 žáků ze Střední školy hospodářské a lesnické Frýdlant - Pracoviště Hejnice a 10 z polské školy Zespół Szkół Ponadgimnazjalnych im. Kombatantów Ziemi Lubańskiej v Lubani se zúčastnilo od 15. do 20.9.2009 společné vzdělávací akce, polsko-českého ekologického tábora pro mládež „Jizerské hory pro každého." Jeho pořadatelem byl polský spolek Południowo-Zachodnie ... více »