Novinky v prostoru

  • Ekologická pedagogika 2011 17.01.2011 - Se začátkem nového roku 2011 vám všem přejeme hodně zdraví, štěstí a prostoru pro realizaci vašich plánů a nápadů. Současně vám také přinášíme nové informace o kursech připravovaných na letošní rok pro lektory ekologické výchovy Saskou zemskou nadací pro přírodu a životní prostředí. Nabídka bezplatné účasti na přeshraničních seminářích, zabývajících ... více »
  • S GPS na ekorallye S GPS na ekorallye23.11.2010 - Saské sdružení Natura Miriquidica e.V. hostilo v pátek 19.11.2010 v rámci projektu "Nové cesty pro ekologickou výchovu" v prostorách staré školy v Rübenau workshop o využití GPS v ekologické výchově.Němečtí a čeští účastníci semináře se seznámili nejen s technickými základy GPS, ale hlavně ... více »
  • Žáci odborných škol a učni z Čech využili ... 19.11.2010 - Žáci odborných škol a učni z Polska a Čech využívají vysoce kvalitní vzdělávací zdroje saských školicích středisek (19.11.2010) Od roku 2000 podporuje CSB praktické vzdělávání českých a polských žáků a učňů v oborech zahradnictví a zemědělství. V tomto roce se po úspěšném schválení žádostí podívá do Saska na Mezinárodní odborné praxe celkem ... více »
  • TNU zve na regionální konferenci 15.11.2010 - Regionální konference pro poskytovatele ekologické výchovy nejen v oblasti Krušnohoří - Litvínov se bude konat ve čtvrtek 2. prosince na saské straně Krušných hor v obci Marienburg. Dozvíte se zde více o projektu Nové cesty ekologické výchovy v Sasku a Čechách (TNU), představí se vám kontaktní kanceláře a bude dán prostor projektu "Hornický region Krušnohoří", ... více »
  • Využití GPS v ekologické výchově 09.11.2010 - Zveme vás na seminář o možnostech využití satelitní techniky při organizaci ekologických rallye, který proběhne v pátek 19.11.2010 v obci Rübenau. Seminář je určen organizacím i jednotlivcům, kteří chtějí zkvalitnit své služby poskytované v oblasti ekologické výchovy, bude tlumočen do českého jazyka a účast na něm je bezplatná. Akce se koná v rámci přeshraničního ... více »
  • Seminář na zkvalitnění managementu v organizacích ... 09.11.2010 - Dovolujeme si vás informovat o chystaném semináři, jehož  tématem je Management v organizacích ekologické výchovy. Obsah semináře bude rozdělen do dvou částí. Rádi bychom vás pozvali na jeho první část, která proběhne ve dnech 15.-16.11. 2010 v saském Zethau a která se bude věnovat kritériím příkladné ekovýchovné práce a evaluaci efektivnosti vzdělávací ... více »
  • Workshop k posílení regionálních koloběhů 20.10.2010 - Společnost Venkovský prostor srdečně zve jménem Europe Direct Ostsachsen a jeho zřizovatel, sdružení Křesťansko-sociální vzdělávácí institut Sasko (CSB) na 3. workshop k posílení regionálních koloběhů v regionu Sasko-Dolní Slezsko-Severní Čechy pod titulem „Čerstvé, Fér a Regionální - tři silné argumenty prodeje", který se uskučení dne 9. listopadu 2010 ... více »
  • Žáci odborných škol a učni z Čech využívají ... 15.10.2010 - Od roku 2000 podporuje Venkovský prostor o.p.s. se svým partnerem CSB praktické vzdělávání českých žáků a učňů v oborech zahradnictví a zemědělství. V tomto roce se podívalo do Saska na Mezinárodní odborné praxe dalších 28 mladých lidí. Od roku 2009 jsou odborné praxe Sasko-Česko podpořeny ze zdrojů programu Ziel 3/Cíl 3 v rámci projektu Mezinárodní ... více »
  • Setkání porotců soutěže "Životní prostředí ... 04.10.2010 - Dne 21. října 2010 se v Drážďanech sejde česko-německá porota, která bude v rámci projektu "Životní prostředí dělá školu - Žákovská environmentální s.r.o." hodnotit činnost žákovských firem v rámci soutěže "Životní prostředí dělá školu". V rámci této schůzky budou porotci seznámeni nejen s průběhem projektu a aktuálními činnostmi jednotlivých ... více »
  • Exkurze na bioplynou stanici 22.09.2010 - Druhá německo-česká exkurze zavedla účastníky do firmy Regent plus spol. s r.o. ve Žluticích, kde byli seznámeni s celým provozem této ekologické farmy a s jejími různými obchodními odvětvími. Celkem asi 56 žáků a žákyň ze tří saských a tří českých škol nahlédli do moderních stájí pro chov skotu bez tržní produkce mléka, malokapacitních jatek a seznámili ... více »