Novinky v prostoru

  • Workshop k posílení regionálních koloběhů 20.10.2010 - Společnost Venkovský prostor srdečně zve jménem Europe Direct Ostsachsen a jeho zřizovatel, sdružení Křesťansko-sociální vzdělávácí institut Sasko (CSB) na 3. workshop k posílení regionálních koloběhů v regionu Sasko-Dolní Slezsko-Severní Čechy pod titulem „Čerstvé, Fér a Regionální - tři silné argumenty prodeje", který se uskučení dne 9. listopadu 2010 ... více »
  • Žáci odborných škol a učni z Čech využívají ... 15.10.2010 - Od roku 2000 podporuje Venkovský prostor o.p.s. se svým partnerem CSB praktické vzdělávání českých žáků a učňů v oborech zahradnictví a zemědělství. V tomto roce se podívalo do Saska na Mezinárodní odborné praxe dalších 28 mladých lidí. Od roku 2009 jsou odborné praxe Sasko-Česko podpořeny ze zdrojů programu Ziel 3/Cíl 3 v rámci projektu Mezinárodní ... více »
  • Setkání porotců soutěže "Životní prostředí ... 04.10.2010 - Dne 21. října 2010 se v Drážďanech sejde česko-německá porota, která bude v rámci projektu "Životní prostředí dělá školu - Žákovská environmentální s.r.o." hodnotit činnost žákovských firem v rámci soutěže "Životní prostředí dělá školu". V rámci této schůzky budou porotci seznámeni nejen s průběhem projektu a aktuálními činnostmi jednotlivých ... více »
  • Exkurze na bioplynou stanici 22.09.2010 - Druhá německo-česká exkurze zavedla účastníky do firmy Regent plus spol. s r.o. ve Žluticích, kde byli seznámeni s celým provozem této ekologické farmy a s jejími různými obchodními odvětvími. Celkem asi 56 žáků a žákyň ze tří saských a tří českých škol nahlédli do moderních stájí pro chov skotu bez tržní produkce mléka, malokapacitních jatek a seznámili ... více »
  • 3. česká odborná exkurze 10.09.2010 - Žákovská firma GET Gymnázia Chomutov navštíví v rámci exkurze Zemědělskou oblastní laboratoř v Postoloprtech, kde se seznámí s rozbory půd, rostlin a krmiv, ale i s likvidací chemických látek. Dále zavítají do provozu firmi FEMME, a.s. v Žatci, kde si prohlédnou čističku odpadních vod, jak funguje kompostárna a nahlédnou i do recyklace druhotných surovin. více »
  • 2. Německo-česká oborná exkurze 10.09.2010 - V rámci druhé odborná exkurze, ktérá se koná dne 22. září 2010, společně navštíví české i německé žákovské firmy firmu REGENT plus Žlutice spol. s r.o.    Hlavním zaměřením firmy REGENT plus Žlutice spol. s r.o. je zemědělská výroba a úprava a prodej zemědělských výrobků. Od roku 2003 hospodaří firma ekologicky a od května 2009 provozuje také ... více »
  • Dožínkové slavnosti v Sasku Příjezdová mapka31.08.2010 - Rádi bychom jménem Saského zemského kuratoria Venkovský prostor e.V. (SLK) pozvali všechny, koho zajímají tradiční řemesla a zemědělství, na 13. saské dožínkové slavnosti, které se konají ve dnech 10.-12. září ve městě Auerbachu (Vogtland). Mimo dobrého jídla a pití se můžete těšit např. ... více »
  • Fotografická soutěž Plakát k fotografické soutěži05.08.2010 - MEZINÁRODNÍ FOTOGRAFICKÁ SOUTĚŽ „LES V ROVNOVÁZE" Jihozápadní fórum územní samosprávy „Pohraničí" (Polsko), Lesní správa Świeradów (Polsko), Regionální centrum ekologické výchovy - oddělení MiPBP (Polsko),  Venkovský prostor o.p.s., Christlich-Soziales Bildungswerk Sachsen e.V. (Německo)   srdečně ... více »
  • Výtvarná soutěž Plakát k výtvarné soutěži05.08.2010 - MEZINÁRODNÍ VÝTVARNÁ SOUTĚŽ „LES V ROVNOVÁZE" Jihozápadní fórum územní samosprávy „Pohraničí" (Polsko),Lesní správa Świeradów (Polsko),Regionální centrum ekologické výchovy - oddělení MiPBP (Polsko),Venkovský prostor o.p.s.,Christlich-Soziales Bildungswerk Sachsen e.V. (Německo)   srdečně ... více »
  • Pozvánka na 11. Saský zemský den seniorů ... 02.08.2010 - Vážené dámy a pánové, milí senioři,tímto bychom vás srdečně rádi pozvali na výše uvedený Zemský den seniorů, který se uskuteční dne 11. září 2010 v AuerbachuKromě toho bychom Vás rádi upozornili na fotografickou soutěž, která byla vyhlášena i tento rok. Potěšilo by nás, kdybyste mohli referovat o této soutěži a zemském dni seniorů i dalším seniorům. ... více »