Novinky v prostoru

  • Výzva pro učitele MŠ a ZŠ 12.12.2013 - Vážení učitelé mateřských a základních škol, naše společnost připravuje v rámci Operačního programu Vzdělávání pro konkurenceschopnost nový projekt a nabízí možnost bezplatného zapojení účastníků z řad pedagogických a řídících pracovníkům mateřských popř. základních škol z celé ... více »
  • Setkání Saské sítě EVVO 04.12.2013 - V úterý 3. prosince 2013 proběhlo v drážďanském Institutu pro ochranu životního prostředí a povolání v chemickém odvětví výroční setkání saských vzdělavatelů v oblasti ekologie organizovaných v Saské síti ekologické výchovy (NUS). Jako partner Trinacionální sítě ekologické výchovy byli ... více »
  • Zdravá kantýna 02.12.2013 - V druhé polovině listopadu zrealizoval Venkovský prostor několik projektových dní na základní škole Na Ostrově v Jaroměři. Žáci sedmých a osmých třích se tak měli možnost prostřednictvím projektu zapojit do přetváření školní kantýny. Ve skupinách měli totiž za úkol zpracovat vybranou část ... více »
  • Přírodní, kulturní a historické dědictví ... 06.11.2013 - Ve dnech 4.- 6. listopadu 2013 se pracovníci venkovského prostoru podíleli na organizaci semináře "Přírodní, kulturní a historické dědictví Hejnic" realizovaného v rámci projektu Implementace mezinárodního zařízení pro vzdělávání a volný čas mládeže v rámci přeshraničního styku (2. etapa stavby evropského centra pro rodiny a generace).   Během třídenní ... více »
  • Zdravý život mládeže v ERN 09.10.2013 - Na semináři Zdravý život mládeže v Euroregionu Nisa spolupořádaném pracovníky Venkovského prostoru v Mezinárodním centru duchovní obnovy v Hejnicích se ve dnech 30. 9. - 2. 10. 2013 setkali studenti ve věku 16 až 19 let. Českou část zastupovali žáci střední obchodní školy SOŠO z Liberce, z německé strany nás navštívili studenti sociálních věcí z Caritas ... více »
  • Přeshraniční seniorské besedy - září ... 08.09.2013 - V návaznosti na Mezinárodní den seniorů, který proběhl letos v červenci v Hejnicích, se uskuteční také dvě besedy v seniorských klubech. První z nich proběhne dne 10. září v německém Nebelschütz a druhou budou hostit senioři z Kamenického Šenova dne 23. září 2013. Hlavním smyslem těchto besed ... více »
  • Jurtový festival 08.07.2013 - Rádi bychom Vás pozvali na 1. ročník putovního festivalu hudby, tance, divadla, ekologie, řemesel a přednášek „FESTIVAL JURT - Zdravý život“, který se koná v Brništi, v  areálu lesního Zátiší, dne 3. srpna 2013.Je připraven bohatý program, vhodný pro všechny věkové kategorie, zvláště pro rodiny s dětmi. Festival nabídne hudební a divadelní program, přednášky,vzdělávání, ... více »
  • 11.7. Den seniorů 24.06.2013 - Po třech letech se letos na české straně opět setkají senioři z Čech, Německa a Polska na Mezinárodním dni seniorů. Akce se bude konat dne 11. července 2013 v krásném městečku Hejnice a v jeho okolí a nese motto: "Šetříme zdroje, užíváme života". Rádi bychom tedy pozvali seniory z Euroregionu ... více »
  • Dítě v krizi nabídne V5P 23.05.2013 - Rádi bychom Vás informovali, že celostátní konference Dítě v krizi pořádaná v rámci 53. ročníku ZLÍN FILM FESTIVALU 2013 a Mezinárodního dne dětí nabídne jako svou integrovanou součást také také seminář Všech 5 pohromadě realizovaný naší společností pod akreditací MŠMT ČR v rámci systému dalšího vzdělávání pedagogických pracovníků. Seminář ... více »
  • 30.5. Vzdělávací cesty s EVVO - seminář 16.05.2013 - Poslední přeshraniční seminář projektu Nové cesty pro lektory ekologické výchovy se bude konat na německé straně dne 30. května 2013. Seminář bude řešit vše kolem poznávacích cest se zaměřením na ekologická témata, od vytvoření koncepce s důrazem na „Edutainment", přes plánování a organizační ... více »