Novinky v prostoru

  • 22.-23.1.13 Sociální média v EVVO - seminář 23.11.2012 - Přijeďte se dozvědět a prakticky si vyzkoušet, jaké možnosti nabízejí sociální média lektorům ekologické výchovy při práci s veřejností a při zprostředkování vlastních vzdělávacích obsahů.Seminář, který se bude konat ve dnech 21.-22. 6. 2012 v Drážďanech, se bude praktickým využitím ... více »
  • První seminář Všech 5 pohromadě v Karlových ... 09.11.2012 - Konferenční místnost supermarketu Albert na nábřeží Ohře v Karlových Varech se stala první zastávkou týmu, který bude v následujících měsících realizovat semináře Všech 5 pohromadě pro pedagogy z celé České republiky.   Tyto semináře podpořené Nadačním fondem Albert a připravované ... více »
  • 15.11. Konference EVVO "s budoucností" 31.10.2012 - Téma udržitelného rozvoje je pro některé z nás již důvěrně známé téma, jiní se zase obávají, že by kvůli tomu mohla ekologická výchova ustoupit do pozadí. Mnozí další ještě neměli čas, aby se tímto tématem důkladněji zabývali. Trinacionální konference o vztahu udržitelného rozvoje ... více »
  • 30.10. Exkurze k Lužickým jezerům 15.10.2012 - Zajímá Vás, jak se z horníků mohou stát lodníci? Exkurze za příklady dobré praxe do Lužické jezerní oblasti, která se koná dne 30. října 2012, Vám vše objasní. Budete mít možnost poznat přeměnu bývalé průmyslové oblasti na krajinu využívanou v souladu s ochranou přírody pro turistické, ... více »
  • 18.10. Regionální koference Odpady v EVVO 26.09.2012 - Zveme všechny lektory a organizace zabývající se ekologickou výchovou a osvětou z regionu Libereckého kraje na přeshraniční regionální konferenci na téma "Odpady v ekologické výchově", která se koná dne 18.10.2012 v Neukirchu. Hostitelem akce je Naturschutzzentrum Oberlausitzer Bergland e.V. (Sdružení ... více »
  • 9.10. Otevření infostanice v Hradčanech 13.09.2012 - Informační centrum v Ralsku - Hradčanech se dočkalo nové interaktivní instalace, která má umožnit virtuální vstup do míst chráněných lokalit v oblasti bývalého vojenského prostoru Ralsko a obohatit tak stávající expozice. V současné době probíhá dokončování instalačních prací včetně naprogramování ... více »
  • 22.9. Saské dožínky v Sebnitz 03.09.2012 - Oslavy saských dožínek se letos konají v obci Sebnitz ve dnech 21. - 23.9. 2012. Jejich součástí bude jako každoročně také den seniorů, na který jsou pozváni také aktivní senioři z Čech, kteří se se svými saskými kolegy každoročně na podobných akcích scházejí společně s dalšími účastníky ... více »
  • Výstava FasciNatur na Grabštejně 31.08.2012 - Rádi bychom Vás srdečně pozvali na interaktivní výstavu o ekologii, zajímavých přírodních lokalitách a jejich obyvatelích, kvetoucích zahradách a parcích, ... zkrátka o té fascinující přírodě, která nás obklopuje. Putovní výstava je zapůjčena z Německa, byla přeložena do češtiny a je umístěna ... více »
  • Velká výtvarná soutěž Úvodní foto08.07.2012 - Rádi bychom oznámili všem mateřským a základním školám, že byl vyhlášen další ročník Velké výtvarné soutěže pro děti pořadaný naším německým partnerm "Saské zemské kuratorium Venkovský prostor". Téma pro tvorbu výtvarných děl pro letošní rok zní "A tady jsem doma". Více informací ... více »
  • 26.6. Regionální konference Reichenbach 15.06.2012 - Novou formou ekologické výchovy v Sasku je vzdělávací činnost s dětmi a mládeží v rámci areálu malých zahrad, které bychom rádi představili také dalším lektorům ekologické výchovy. Přijměte prosím tedy pozvánku od Zemského svazu německého mládežnického sdružení Schreberjugend Sasko na přeshraniční ... více »