Novinky v prostoru

  • INFO Projekt "Zrcadlo výživy" 20.10.2008 - Dne 15.10.2008 jsme zahájili realizaci projektu Zrcadlo výživy, který uspěl a byl podpořen z prostředků OPVK v Libereckém kraji. Více informací zjistíte na samostatných stránkách projektu na adrese vyziva.venkovskyprostor.cz. více »
  • "občan a zdraví" 09.10.2008 - V rámci konference "Občan a zdraví", která se konala po záštitou Libereckého kraje a hlavního hygienika dne 10. října v Liberci, byl v rámci sekce příkladů dobré praxe přednesen také referát o projektu "Výchova ke zdravé výživě a zdravému životnímu stylu dětí a mládeže v ERN", který Venkovský prostor o.p.s. realizovala v uplynulých letech. více »
  • Odborné praxe 2008 26.09.2008 - Dnes jsme obdrželi fotografie z Odborných stáží pro obor zahradnictví, který probíhal v rámci projektu "Sasko - zemědělství a zahradnictví trochu jinak", který byl podpořen z programu LLP - Mobility, Leonardo da Vinci. Naleznete je v naší fotogalerii. Děkuji panu Jaroslavu Marešovi ze Střední odborné školy v Lovosicích, který se účastnil jako doprovodná osoba, ... více »
  • Tiché zázraky - Fotografická soutěž 01.08.2008 - TISKOVÉ SDĚLENÍ Fotografovat a malovat „Tiché zázraky" K příležitosti 11. Saských dožínkových slavností od 19. do 21. září v Oschatzu se mohou děti a mladiství zúčastnit fotografice soutěže a soutěže v kreslení a malování. Prvních 30 došlých obrázků získá školní plánovač s rozvrhem hodin. Od poloviny června běží mezinárdodní fotografická soutěž ... více »
  • Mezinárodní den seniorů 2008 05.05.2008 - 29.4.2008 se uskutečnil 10. mezinárodní den seniorů s ekologickou tematickou v saském Schmochtitz. Celkem se jej zúčastnilo 150 seniorů z Čech, Polska a Německa. Pestrý program si vychutnalo také 38 seniorů z Hrádku nad Nisou, Kamenického Šenova a Nového Boru. více »
  • Pracovní setkání BioEnergyNet 04.04.2008 - Dne 31.3.2008 se uskutečnilo pracovní setkání, které iniciovala Společnost pro rozvoj okresu Löbau-Zittau (KEGL). Tématem bylo předání informací o projektu na podporu čerpání energie z obnovitelných zdrojů a projednávání situace a trhu s biomasou v Euroregionu Nisa. Za českou stranu se jednání zúčastnili význační představitelé agrárního sektoru Libereckého ... více »
  • Postavme se šikaně! 16.01.2008 - POSTAVME SE ŠIKANĚ!   Liberecký kraj, Venkovský prostor o.p.s. a „alfa marketing" o. s. ve spolupráci s Pedagogickou fakultou Technické univerzity v Liberci, ZŠ Vrchlického Liberec a Krajskou vědeckou knihovnou Liberec pod záštitou Mgr. Petra Doležala, náměstka hejtmana Libereckého kraje  vyhlašují  Literární soutěž na téma: Zvířata vyprávějí příběhy lidí ... více »
  • Benefiční koncert 06.12.2007 - BENEFIČNÍ KONCERT PRO FOND OHROŽENÝCH DĚTÍ STAVAŘI DĚTEM Stavaři zvou na benefiční koncert ve prospěch Fondu ohrožených dětí. Koncert se koná v sobotu 8. prosince od 18 hodin v bazilice Navštívení Panny Marie v Hejnicích na Liberecku. Smíšený sbor Volné liberecké vokální sdružení Rosex a euroregionální komorní orchestr EUROPERA Jugendkammerorchester společně ... více »
  • Konference M.R.K.E.V. 2007 28.11.2007 - Dne 22.11. 2007 jsme byli pozváni na krajskou ekologickou konferenci "Liberecká M.R.K.E.V. 2007".Venkovský prostor o.p.s. zde představil svou činnost v oblasti ekologické výchovy a seznámil účastníky z řad pedagogů a výchovných poradců s metodickou publikací Výchova ke zdravé výživě dětí a mládeže v Euroregionu Nisa. Jako předvánoční dárek obdržel každý účastník ... více »
  • Praktické příklady ekologické výchovy 22.11.2007 - Dne 20.11. 2007 proběhla již druhá exurze v rámci projektu Síť ekologické výchovy - praktické příklady pro děti a mládež ERN. Cílem exkurze pro pro školní mládež z Gymnázia F.X.Šaldy v Libereci a Christian-Weise-Gymnasium Zittau bylo STŘedisko Ekologické Výchovy LIbereckého Kraje a Ekologická farma Filoun. Bližší informace naleznete již brzy na stránkách http://www.ekologie.venkovskyprostor.cz. ... více »