Novinky v prostoru

  • 3. česká odborná exkurze 10.09.2010 - Žákovská firma GET Gymnázia Chomutov navštíví v rámci exkurze Zemědělskou oblastní laboratoř v Postoloprtech, kde se seznámí s rozbory půd, rostlin a krmiv, ale i s likvidací chemických látek. Dále zavítají do provozu firmi FEMME, a.s. v Žatci, kde si prohlédnou čističku odpadních vod, jak funguje kompostárna a nahlédnou i do recyklace druhotných surovin. více »
  • 2. Německo-česká oborná exkurze 10.09.2010 - V rámci druhé odborná exkurze, ktérá se koná dne 22. září 2010, společně navštíví české i německé žákovské firmy firmu REGENT plus Žlutice spol. s r.o.    Hlavním zaměřením firmy REGENT plus Žlutice spol. s r.o. je zemědělská výroba a úprava a prodej zemědělských výrobků. Od roku 2003 hospodaří firma ekologicky a od května 2009 provozuje také ... více »
  • Dožínkové slavnosti v Sasku Příjezdová mapka31.08.2010 - Rádi bychom jménem Saského zemského kuratoria Venkovský prostor e.V. (SLK) pozvali všechny, koho zajímají tradiční řemesla a zemědělství, na 13. saské dožínkové slavnosti, které se konají ve dnech 10.-12. září ve městě Auerbachu (Vogtland). Mimo dobrého jídla a pití se můžete těšit např. ... více »
  • Fotografická soutěž Plakát k fotografické soutěži05.08.2010 - MEZINÁRODNÍ FOTOGRAFICKÁ SOUTĚŽ „LES V ROVNOVÁZE" Jihozápadní fórum územní samosprávy „Pohraničí" (Polsko), Lesní správa Świeradów (Polsko), Regionální centrum ekologické výchovy - oddělení MiPBP (Polsko),  Venkovský prostor o.p.s., Christlich-Soziales Bildungswerk Sachsen e.V. (Německo)   srdečně ... více »
  • Výtvarná soutěž Plakát k výtvarné soutěži05.08.2010 - MEZINÁRODNÍ VÝTVARNÁ SOUTĚŽ „LES V ROVNOVÁZE" Jihozápadní fórum územní samosprávy „Pohraničí" (Polsko),Lesní správa Świeradów (Polsko),Regionální centrum ekologické výchovy - oddělení MiPBP (Polsko),Venkovský prostor o.p.s.,Christlich-Soziales Bildungswerk Sachsen e.V. (Německo)   srdečně ... více »
  • Pozvánka na 11. Saský zemský den seniorů ... 02.08.2010 - Vážené dámy a pánové, milí senioři,tímto bychom vás srdečně rádi pozvali na výše uvedený Zemský den seniorů, který se uskuteční dne 11. září 2010 v AuerbachuKromě toho bychom Vás rádi upozornili na fotografickou soutěž, která byla vyhlášena i tento rok. Potěšilo by nás, kdybyste mohli referovat o této soutěži a zemském dni seniorů i dalším seniorům. ... více »
  • Představení katalogu kritérií 20.05.2010 - Ve dnech 13. a 18. dubna 2010 byl na všech českých školách představen Žákovským firmám katalog kritérií pro hodnocení do soutěže o nejinovativnější firmu, která bude vyhlášena v rámci závěrečného setkání. Termín odevzdání vyplněného dotazníku společně s prezentací a výroční zprávou firmy je 30. listopad 2010. více »
  • Vydání 3. Newsletter 17.05.2010 - V rámci projektu Žákovská enviromentální s.r.o. byl zveřejněn třetí newsletter vydaný dne 15.4.2010. Naleznete ho v dokumentech ke stažení na stránkách projektu. více »
  • První společná odborná exkurze 12.05.2010 - Dne 30. dubna 2010 se uskutečnila první společná odborná exkurze, která zavedla celkem 52 žáků a žákyň ze severních Čech a Saska do firmy Deutsche Solar AG ve Freibergu. .Tato firma je v oblasti výroby křemíkových destiček činná již 12 let. Produkční kapacita je nyní 750 MW a usiluje o nárůst na 1 Gigawatt.   Celá prohlídka trvala téměř dvě hodiny a žáci ... více »
  • Zaparkujte auto a jděte dál pěšky 29.04.2010 - „Zaparkujte auto a jděte dál pěšky,“ takovou radu dostala  v úterý 27. dubna na zámku Sychrov více než stovka seniorů z Čech, Německa a Polska.  Miroslav Těšina z Podralského nadačního fondu jim na v pořadí již dvanáctém Mezinárodním dni seniorů dokazoval na základě vlastních zkušeností  aktivního turisty, že člověk může být fit i v důchodovém ... více »