Novinky v prostoru

  • Studenti středních škol se vzdělávali ... 05.04.2017 - Seminář zaměřený na profesní uplatnění žáků středních škol proběhl v prvních jarních dnech v Hejnicích. Setkali se zde studenti ze střední průmyslové školy textilní v Liberci a odborné školy v Plauen. Náplní třídenního semináře byly workshopy na rozpoznávání jejich profesních předpokladů ... více »
  • 1. vydání žákovského časopisu 03.04.2017 - V příloze Vám přinášíme 1. vydání žákovského časopisu GEMINI více »
  • Kurz roubování IBZ St. Marienthal 23.03.2017 - V mnohých zahradách a sadech stojí leckdy prastaré vysokokmeny ovocných stromů, které neúnavně plodí. Patří prostě obrazu krajiny a často se nad nimi zamyslíme teprve tehdy, když z důvodu stáří nebo také z nedostatku péče zkolabují. Jak ale můžeme naši milou odrůdu zachovat? A navíc, když ani nevíme, jak se jmenuje? Jednou z možností je strom omladit, aby ... více »
  • Další kurz řezu ovocných stromů 07.03.2017 - Vzhledem k velkému zájmu jsme se rozhodli ještě před začátkem vegetačního období uspořádat druhý kurz kurz řezu ovocných stromů v rámci projektu "Zachování starých saských a českých ovocných odrůd pomocí nových koncepcí". Tentokrát proběhne na českém území 24. 3. 2017 a to ve Frýdlantě. Hlavním lektorem bude osoba nejpovolanější, Doc. Ing. Josef ... více »
  • Pozvánka na 2. workshop pro pedagogy 24.02.2017 - Vážení pedagogové, dovolujeme si Vás pozvat na druhý seminář na téma přeshraniční profesní orientace, který se bude konat ve dnech 27. - 28. 3., tentokrát v Mezinárodním centru setkání St. Marienthal v Ostritz. Detaily ohledně programu a způsobu přihlášení naleznete v příloze. více »
  • Kurz řezu ovocných stromů 21.02.2017 - Rádi bych Vás pozvali na první kurz řezu ovocných stromů v rámci projektu "Zachování starých saských a českých ovocných odrůd pomocí nových koncepcí", který pořádá dne 3. 3. 2017 v německém Hainewalde Saská nadace Příroda a životní prostředí. Účast je bezplatná. Simultánní tlumočení je zajištěno. Více informací naleznete v přiložené přihlášce.   více »
  • 2. setkání expertní skupiny 15. 12. 2016 15.12.2016 - V předvánočním čase se uskutečnilo 2. setkání expertní skupiny. Expertní tým se sešel opravdu v hojném počtu. Kateřina Tandlerová, manažerka projektu, shrnula aktivity, které se doposud v projektu odehrály. Zástupci partnera projektu Venkovský prostor o.p.s. shrnuli říjnovou zahajovací konferenci ... více »
  • 1. workshop pro pedagogy v rámci projektu ... 10.12.2016 - Ve dnech 8. a 9. 12. 2016 se v liberecké iQLANDII konal 1. z řady workshopů pro pedagogy. Sešli se zde zástupci českých a německých škol a pod vedením zkušené lektorky Heleny Košťálové z Evropské kontaktní skupiny zažili velmi nabitý 2-denní workshop. Pedagogové se aktivně zapojovali do připravených ... více »
  • Pozvánka na 1. workshop pro pedagogy 07.11.2016 - Vážení pedagogové, dovolte mi, pozvat Vás na I. workshop pro pedagogy v rámci projektu "GEMINI - Společná iniciativa pro česko-německý trh práce pomocí přeshraniční profesní orientace", který se bude konat 8. a 9. 12. 2016 v liberecké iQLANDII. Těšíme se na Vaši účast!   více »
  • Výsledky konference GEMINI Logo GEMINI27.10.2016 - V rámci projektu GEMINI proběhla v multimediálním sále Krajského úřadu Libereckého kraje v úterý, 25. října 2016 konference na téma přeshraniční profesní orientace. Zúčastnilo se jí téměř sedmdesát zástupů škol, institucí i firem z česko-saského příhraničí Euroregionu Nisa. Už jenom značný ... více »