Novinky v prostoru

  • Zahajovací akce Vodní hospodářství se ... 09.09.2011 - Termín zahájení modulu Vodní hospodářství je z organizačních důvodů nutné posunout. Předběžné datum konání zahajovací akce je stanoveno na 18. ledna 2012 opět ve středisku ekologické výchovy Střevlík v Oldřichově v Hájích. Omlouváme se již přihlášeným zájemcům a doufáme, že změna ... více »
  • Saské dožínky ve Wurzenu 05.09.2011 - Již tradičně se s příchodem podzimu pořádají v saských městech dožínkové slavnosti. Letos se budou oslavy sklizně konat v obci Wurzen poblíž Lipska ve dnech 16. - 18. září 2011. Současně zde proběhne v sobotu dne 17. září 2011 Den zemských seniorů ve Svobodném státě Sasko, pořádaný Saským ... více »
  • Podzimní termíny seminářů DV 29.08.2011 - Rádi bychom vás informovali o nových termínech seminářů Inovace výuky na příkladu Dopravní výchovy, které jsou vypsané do konce roku 2011. Semináře pro pedagogy základních a středních škol proběhnou odděleně, přičemž kurzy pro základní školy jsou lehce aplikovatelné i na mateřských školách. Abychom ... více »
  • Vodní hospodářství online 19.08.2011 - Dne 13. září 2011 proběhne v Ekologickém centru Střevlík v Oldřichově v Hájích zahajovací akce k připravovanému modulu „EQUIWA - vyvážené vodní hospodářství". Jedná se o aktivitu rámcového projektu TNU, která se mj. věnuje vytvoření e-learningové platformy a vývoji a realizaci modelového ... více »
  • Výtvarná soutěž Zázračná země 20.06.2011 - Pro všechny malé i velké děti je tu prázdninová výtvarná soutěž s názvem "Zázračná země kolem nás - okolo nás je život." Malá i velká díla zasílejte na adresu naší společnosti Venkovský prostor o.p.s. do 26. srpna 2011. Prosím uveďte název díla, své jméno a příjmení, místo bydliště ... více »
  • Poslední předprázdninový termín semináře ... 26.05.2011 - Všem pedagogům, kteří ještě před prázdninami zvažují účast na semináři Inovace výuky na příkladu Dopravní výchovy, bychom rádi nabídli volná místa v následujícím termínu: 9.6.2011 - První část semináře 29.6.2011 - Druhá část semináře Tyto semináře jsou určeny nejen pedagogům z ... více »
  • Mladí zemědělci a zahradníci se již nemohou ... 23.05.2011 - V rámci příprav na odbornou praxi 2011 v oborech zemědělství a zahradnictví probíhají informační schůzky se žáky a učni příslušných oborů na odborných školách a učilištích v Hejnicích, Frýdlantu, Děčíně a Lovosicích. Informace o průběhu, programu a zázemí třítýdenní praxe v Sasku a také o zdrojích financování tohoto projektu jsou přijímány se ... více »
  • Exkurze za zvuky přírody Hudební nástroje z přírody18.05.2011 - Přijeďte poznávat zvuky přírody, prožívat přírodu všemi smysly a naučit se používat nové metody zprostředkování ekologických principů do Botanické zahrady Schellerhau dne 17. června 2011. Exkurze je určena zvláště lektorům ekologické výchovy, pedagogům, vychovatelům, vědcům a umělcům, kteří ... více »
  • Prezentace ekovýchovných zařízení 13.05.2011 - Rádi bychom nabídli všem ekovýchovným organizacím nebo lektorům na volné noze prezentaci na Trinacionálním dni ekologické výchovy, který se uskuteční 29. května 2011 v Lesní botanické zahradě v Sasku v obci Tharandt nedaleko Drážďan.   Této akce se účastní jak velké množství poskytovatelů služeb v oblasti ekologické výchovy především ze Saska, tak také ... více »
  • Astronomie a životní prostředí 12.05.2011 - Dovolujeme si Vás jménem SEV Viana při litvínovské Schole Humanitas pozvat na seminář věnovaný problematice znečištění životního prostředí a s tím souvisejících globálních vlivů na člověka v jeho pozemském ale i kosmickém prostředí. Seminář pro lektory ekologické výchovy se v rámci projektu Nové cesty pro ekologickou výchovu v Sasku a Čechách uskuteční ... více »